nie będziesz pamiętać

Nie będziesz pamiętać pierwszych słów, które kierowałam do Ciebie, kiedy byłaś jeszcze w brzuszku, dotyku, kiedy głaskałam swój brzuszek.

Nie będziesz pamiętać moich łez szczęścia, kiedy zobaczyłam, jak bije Twoje serduszko i radości z każdej dobrej wiadomości, że jesteś coraz większa i silniejsza.

Nie będziesz pamiętać zachwytu, kiedy zobaczyliśmy Cię z Tatą po raz pierwszy. Nie będziesz pamiętać absolutnie nic z tych wydarzeń, które towarzyszyły Twoim narodzinom.

Nie będziesz pamiętać powrotu do domu i pierwszych chwil w domowym otoczeniu.

Nie będziesz pamiętać wszystkich pierwszych razów, pierwszego uśmiechu, ściśnięcia maminego kciuka czy swoich pierwszych kroków.

Nie będziesz pamiętać tych wszystkich trosk, kiedy bolał Cię brzuszek lub gdy płakałaś z powodu wyrzynających się ząbków.

Nie będziesz pamiętać w co byłaś ubrana na pierwszym spacerze, ani  tego, jak przespałaś swoje pierwsze święta.

Nie będziesz pamiętać smaku maminego mleka, zapachu mamy, który tak łatwo Cię uspokajał.

Nie będziesz pamiętać pisków radości, gdy Tata przytulał i łaskotał Twój brzuszek.

Nie będziesz pamiętać tych wszystkich momentów, które my Twoi rodzice zachowamy dla Ciebie w swoich sercach i przekażemy Ci, jak tylko będziesz na to gotowa.

Nie będziesz tego rozumieć, i nie będziesz wiedzieć dlaczego to takie ważne dopóki sama nie zostaniesz rodzicem. Rodzice pamiętają i chowają w sercu absolutnie każdą sekundę Twojego życia.

Dedykuję te słowa moim córeczkom – każda może w nim odnaleźć siebie.

DSC_1083 Młodsza Ikra

DSC_0558 Starsza Ikra

 

Reklamy

6 thoughts on “nie będziesz pamiętać

  1. Ania Treiber-Dróżdż pisze:

    Piekne slowa i cala prawda, bo nie pamieta sie tych chwil jak sie jest malutkim noworodkiem, ale pamieta sie milosc doryk zapach mamy , nawet jak sie jest dorosłym chcialo by sie d tego czasu wrócić jak mama Przytulala, spiewala do snu, bawiła sie z nami , bula gdy stawialam pierwsze kroki i zaczelam mowic , gdy mialam bunt nastolatka i przerzywalam pierwsza miłość, zawsze byla pomagala, doradzala, i to wszystko docenia sie dopiero jak sie jest doroslym jak tracimy swoja mamusie chcialo by sie cofnac czas powiedzieć Stop !!! Ale tak nigdy nie bedzie dla tego doceniajmy to co mamy i mowmy mama kazdego dnia Kocham Cię !!! …

    Polubienie

  2. Natalia Surma pisze:

    Piękne słowa ❤ Za to właśnie jestem z Tobą już długo 🙂 bardzo lubię Twój język,a co do tekstu Ja zrobiłam sobie takie pudło i wrzucam do niego różne pamiątki od urodzenia córki. Kiedyś jak podrośnie będzie to prezent 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s