czy czas już na przedszkole

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Starsza Ikra powinna przejść na wyższy etap wtajemniczenia i zacząć swoją przygodę z przedszkolem.

Samodzielność

Ten etap osiągnęła już dawno, nie wiem czy za sprawą bycia Starszą siostrą nie „dojrzała” trochę szybciej. Faktem jest, że samodzielnie korzysta z toalety, samodzielnie stara się jeść, podejmuje kolejne próby ubierania się, które wychodzi jej coraz to lepiej.Inne samoobsługowe czynności też nie są jej straszne,a wielkim plusem jest ostatnio sprzątanie po zabawie. Ten krok ku samodzielności uważam za osiągnięty.

Relacje z rówieśnikami

Dzieci wzbudzają zawsze pozytywne emocje- nie boi się kontaktu z innymi dziećmi, sama jest na etapie nawiązywania relacji i każda nowo poznana osoba budzi wielkie zainteresowanie. Potrafi bawić się z innymi dziećmi.Sytuacje konfliktowe jeśli się zdarzają udaje się szybko zażegnać.Ten krok również uważam za zaliczony.

Opieka osób trzecich

Ten temat też już za nami. Starsza Ikra zostawała wielokrotnie pod opieką dziadków, cioć i wujków, więc ta obawa przezwyciężona. Nawet sama uraczyła mnie dziś stwierdzeniem, że kiedy ona pójdzie do przedszkola to ja nie będę mogła tam z nią zostać i muszę to zrozumieć. Kolejny temat na plus.

Wirusy i inne

Starsza Ikra należy do dzieci, które raczej mało chorują. Niestety przedszkole może to zmienić. A raczej to zmieni. Istnieje moja uzasadniona obawa, że przyniesione przez Starszą Ikrę wirusy dotkną także Młodszą. Jest to chyba jedyna obawa przed wysłaniem Starszej do przedszkola.

Ktoś jeszcze coś doda, by całkowicie mnie przekonać ? A może doradzicie, jak wybrać odpowiednie przedszkole?

DSCF1787

DSCF1789

DSCF1792

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s