Przyjaźń damsko – męska istnieje

biorąc pod uwagę średnią wieku ma lat trzy i pół, budzi szereg okrzyków radości i niesie wiele niezapomnianych chwil.Taka właśnie jest przyjaźń Starszej Ikry i dżentelmena G.

Patrzeć na tę dwójkę to sama przyjemność, do rzadkości należą chwile, kiedy ta dwójka może się pokłócić. Zazwyczaj głośno, radośnie bawią się ze sobą, a cisza wśród tej beztroskiej zabawy budzi lęk rodziców. Bo ta dwójka – dream team  – może wspólnie naprawdę wiele.

Od samych początków życia Starszej Ikry dżentelmen G. towarzyszył w Jej dorastaniu. Gdy była malutka- delikatnie całował rączki i stópki mając coś ponad rok. Nadal to robi, ale teraz całuje jeszcze często w usta !  Opiekuje się Starszą Ikrą, tak jakby była jedyną kobietą w Jego życiu. A Starsza Ikra nie ustępuje niczym, bo zawsze dba o swojego dżentelmena G.

Potrafią razem bawić się godzinami, nigdy się ze sobą nie nudzić, a kiedy trzeba się rozstać to plan na kolejne spotkanie jest już usnuty.

Nieważne czy jest to wspólna jazda na rowerku, oglądanie bajek o śwince Peppie czy wspinanie się po bramie uśmiech nigdy nie schodzi im z dziecięcych buziek, a zadowolenie ze wspólnej zabawy dodaje im jeszcze więcej energii.

Nie przeszkadza Im, że chłopcy bawią się samochodami, a dziewczynki opiekują lalkami. Oni w swojej zabawie zapraszają się wzajemnie do swoich damsko-męskich światów, których uczą się już od najmłodszych lat. Naturalnie przychodzi, więc wcielanie się w damsko-męskie role. Uczą się życia po prostu.

Razem łapią „zarazki” kąpiąc się w rzekach, jeziorach i kałużach. Razem przebiegną pewnie nie jeden maraton, bo energii nigdy im nie brakuje.

Razem – mam nadzieje spędzą nie tylko swoje dzieciństwo. Mam nadzieję, że ta przyjaźń będzie czymś tak trwałym co zaowocuje przyjaźnią w dorosłym Ich życiu.  Będą mogli powiedzieć, że ZAWSZE mogą na siebie liczyć. Nawet, jeśli będzie im dane pójść zupełnie innymi drogami.

Każdemu życzyłabym takiego oddanego przyjaciela – bo przyjaźń damsko męska istnieje. I wiem to nie tylko dlatego, że patrzę na te urocze dzieciaki, nie mogąc się nadziwić, jak bardzo się wzajemnie uzupełniają i jak to robią, że nigdy się ze sobą nie nudzą.Wiem to bo sama cenię wielce przyjaźń z facetami – jednym z nich jest Ikrowy Tata. Ta przyjaźń zakończyła się akurat małżeństwem, ale nie zawsze musi tak być. Ważne, by mieć w swoim życiu kogoś przed kim nie trzeba udawać kogoś innego – a taką osobą jest właśnie przyjaciel.

A jak z Waszymi dziećmi- dziewczynki wolą przyjaźnić się z innymi dziewczynkami czy wolą facetów? A chłopcy zawsze wybierają towarzystwo małych mężczyzn?

ps. Dane i zdjęcia zamieszczone za zgodą rodziców dżentelmena G. 🙂

DSC_0312

DSC_0292

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s