6 kroków do bycia szczęśliwszym

Szukamy szczęścia wszędzie- dla jednych jest to nowy samochód, dla innych zdrowie, kolejna osoba za szczęście uzna 10 parę butów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia mawia znane porzekadło. A  gdyby tak spojrzeć na świat oczami dziecka? Okazałoby się że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. 

Co może przynieść nam szczęście?

RUCH – każdy rodzic to, wie bo nadążyć za dzieckiem bywa niemożliwe. Potrafi być w 10 miejscach na raz. Dzieci posiadają naturalną potrzebę ruchu, dzięki temu wyzwalają w sobie endorfiny – hormony szczęścia, które sprawiają, że uśmiech nie znika z dziecięcej twarzy, zafunduj sobie endorfiny – wyskocz na basen, poćwicz pobiegaj wszystko zależy od upodobań.

UŚMIECH – patrz punkt wyżej, będąc w ciągłym ruchu dzieci napędzają hormony i kółko kręci się samo . Ale jest jeszcze coś uśmiech budzi uśmiech. Nie zdarzyło się Wam chyba, by ktoś nie odwzajemnił Waszego uśmiechu. Otóż dzięki temu „zbudujemy” przyjazną atmosferę wszędzie tam gdzie będziemy zaczynając od uśmiechu na własnej twarzy.

NIE PRZEJMOWANIE SIĘ – dzieci nie lamentują, nie roztrząsają swoich problemów zbyt szczegółowo, nie szukają dziury w całym. Biorą to co jest. Szkoda tracić dnia na głupoty. Nie zamartwiajmy się tylko bierzmy życie takim jakie jest.

SZCZEROŚĆ –  nikt nie jest tak szczery, jak dziecko, nie oszuka, nie owinie w przysłowiową bawełnę tylko nazwie sprawy po imieniu. Dzięki temu sumienie spokojne, a umysł odciążony i już jesteśmy o krok bliżej do szczęścia.

BRUD – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, brudny dorosły już taki szczęśliwy nie jest.  Można to zmienić wystarczy nie przejmować się lekkim rozgardiaszem domowym czy plamą na bluzce, która zafundowało nam nasze dziecko chcące mocno przytulić rodzica.

 

 

ODWAGA –  kolejna genialna wskazówka, jak być szczęśliwszym. Nie bać się jutra, nie bać się nowych wyzwań i nie bać się porażek, bo każde dziecko podejmujące jakieś wyzwanie o porażkach nie myśli wcale, natomiast dorosły właśnie od tego zaczyna.

Wyciągnijmy to co najlepsze z dziecięcego podejścia do życia i cieszmy się każdą chwilą jeszcze pełniej.

A Ty masz, jakąś radę ?

 

DSCF1006

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s