Wybory matki

Każdego dnia ludzie stają przed najróżniejszymi wyborami, my matki ojcowie często też stajemy przed wyborami, które ludziom bezdzietnym mogą wydawać się  oczywiste, czy na pewno tak jest?

Założyć czapkę czy nie zakładać

Nadszedł czas pięknej pogody i braku wiatru, dzieci w czapkach temat rzeka już wiele razy podejmowany. Jednak każda mama zastanowi się kilkukrotnie zanim wyjdzie na spacer czy założyć czapkę, bo widujemy je u innych dzieci, czy może ubrać się tak samo, jak my czy poczuć wiosnę i zrzucić czapki z głów.

Wyspać się czy rozprawić z górą prasowania

Jestem pewna, że każda z was drogie mamy wieczorami rozprawia się z podobnymi wyborami. Góra prasowania rośnie, pilna lista zakupów sama się nie zrobi, a podłoga woła o spotkanie z mopem. Ty jednak padasz na twarz, potrzebujesz chwili dla siebie, więc wybór dokonuje się samoistnie.

Zrobić pożywny obiad czy zadowolić rodzinę pizzą

Kolejny dzień obmyślania menu, zbilansowana dieta, czas stracony podczas gotowania i ta myśl, by zaoszczędzić trochę czasu i energii i podać rodzinie pożywną pizzę  – zdarza się Wam?

Umyć podłogi czy wyjść na spacer

Kwestia sprzątania była już podjęta wyżej. Ja ostatnio uznaję zasadę, że sprzątanie może poczekać, bo trzeba korzystać z pogody póki jest! Cieszmy się wiosną.

Opisane powyżej wybory są banalne, każdego rodzica spotykają codziennie.

Inne trudniejsze, światopoglądowe, jak szczepienie dzieci czy ostatni palący temat aborcji wymagają głębszego przemyślenia, odniesienia się do wyższych wartości, jak zdrowie czy życie. Nikt jednak nie powinien różnego typu „akcjami” nic nam udowadniać, bo każdy z nas ma własny rozum z którego potrafi korzystać i tego się trzymajmy. Żaden wybór nie jest łatwy.

DSCF0716

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s