co z Ciebie wyrośnie ?

28 miesięcy mija od kiedy Starsza Ikra pojawiła się po drugiej stronie brzucha. Patrząc na to, jak szybko rośnie i staje się rezolutną dziewczynką zaczynam myśleć jakim będzie człowiekiem, kto wyrośnie z tej małej radosnej i trajkoczącej wciąż dziewczynki.

Kim będziesz córeczko? co będzie sprawiało Ci radość? Jak będziesz wyglądała za lat 5, 15, czy trzydzieści? Czy ja będę mogła Ci towarzyszyć przez cały ten czas, tego nie wiem. Nie wie tego nikt, ale póki jestem chciałabym byś po prostu była szczęśliwym człowiekiem.

Nieważne kim będziesz z zawodu, ważne byś wykonywała swoje codzienne zajęcia czując spełnienie, by dawały Ci one satysfakcje. Byś budziła się rano z tym optymistycznym nastawieniem, który widuję w Twoich oczach każdego poranka, kiedy mówisz mi MAMUSIU WYSPAŁAM SIĘ i wyskakujesz z łóżka, by odsunąć żaluzje i zobaczyć co dziś za oknem, czy świeci słońce i czy już coś ciekawego się dzieje, w naszym małym świecie.

Jak będziesz wyglądać, czy nadal pozostaniesz słodką, drobną blondyneczką, tak ruchliwą, że nie zauważam często, jak znikasz w kolejnym pomieszczeniu w naszym domu. Mała iskierka.

Które cechy przejmiesz po mnie i Ikrowym tacie? Co dostaniesz i utrwalisz w genetycznym spadku po dziadkach i babciach, a co będzie cechą tylko i wyłącznie Twoją własną? Już teraz widzę , jak jest Twój uparty i przekorny, ale jakże pozytywny charakterek.

A jak zmieni się świat, bardzo chciałabym, żeby czas w którym będzie Ci dane żyć, był czasem spokojnym, od wojen, politycznych starć i kataklizmów. Każda mama chce chronić swoje dziecko, jak najdłużej.

Chcę, byś żyła radośnie i spokojnie. By każdy dzień Twojego życia, był niesamowitą przygodą, dzięki której będziesz spełniona. Bardzo chcę, by ludzie którzy spotkają Cię na swojej drodze myśleli o Tobie dobrze i z sympatią.By myśląc o Tobie na ich twarzach pojawiał się uśmiech.

Nie przeżyję życia za Ciebie, jedyne co mogę to swoją własną osobą pokażę Ci, jak piękne jest życie, jeśli każdego dnia idziesz spać spełnionym z myślą, że dzień przeżyłaś dobrze, nie zmarnowałaś go i nikomu nie sprawiłaś przykrości. A budząc się stwierdzisz , że zaczyna się kolejny dzień, który jest szansą przemiany Twojego małego świata na jeszcze lepszy.

I nawet jeśli, któregoś dnia podwinie Ci się noga, ja mama będę zawsze przy Tobie.

DSCF0572

Reklamy

2 thoughts on “co z Ciebie wyrośnie ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s