Tradycja i kartki wielkanocne – jak to pogodzić?

Nadchodzi czas rodzinnych spotkań, chwili zadumy i radości oraz czas przekazywania tradycji. Czy nadal nam jej potrzeba?

Każdy z nas pamięta jak był dzieckiem i jakie zwyczaje towarzyszyły poszczególnym świętom. Tradycja, bo o niej będzie moja przekazywana przez rodziców i dziadków ukształtowała nas jako osoby.

Dziś jako dorośli sami jesteśmy „nosicielami” tej tradycji, którą sami kiedyś zgłębialiśmy. Teraz to my ją w większym lub mniejszym stopniu przekazujemy naszym dzieciom.

Moje dziewczyny choć bardzo małe w jakiś sposób już uczestniczą, w miarę możliwości we wszystkim co związane z Wielkanocą ( bo w tym okresie się obecnie znajdujemy) i tradycjami polskimi, które są związane z tymi świętami.

Było zapraszanie wiosny, nowego życia do domu tutaj, przygotowywanie świątecznych jaj, pieczenie ciast.

Jutro pójdziemy razem święcić pokarmy , postaramy się wraz z Ikrowym tatom wyjaśnić Starszej Ikrze dlaczego świętujemy Wielkanoc i co jest z nią związane.

W poniedziałek jak tradycja nakazuje będzie śmigus -dyngus. Coś co dzieci lubią najbardziej i o czym nie zapominają,

Z każdym następnym rokiem łatwiej Jej będzie wszystko zrozumieć. I jak tradycja pokazuje może i ona przekaże to wszystko kiedyś dalej. Tradycja nie ginie dopóki ją kultywujemy i pamiętamy o niej. Staje się częścią naszego życia.

a Wy jakie tradycje najbardziej lubicie? Co jest szczególnie kultywowane w Waszym domu?

My wprowadziliśmy naszą własną domową tradycję – ręcznie robione kartki z życzeniami, które są zdjęciem dziewczyn. Proste kilka słów od nas dla przyjaciół i rodziny. Wysyłane, rozdawane, by mimo odległości pamiętać, że życzymy wszystkim dobrze nawet jeśli nie spędzamy wspólnie Świąt.

 

DSCF0789

DSCF0796

DSCF0795

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s