Takie same, a jednak inne

Obie córki, obie urodzone zimową porą,obie z gąszczem włosów na maleńkiej główce-takie same, a jednak już tak różne.

Starsza Ikra i Młodsza Ikra obie ukochane wyczekane, w czasie drugiej ciąży nie umiałam sobie wyobrazić, jak może wyglądać moje drugie dziecko, cały czas w myślach pojawiała się Starsza Ikra i wspomnienia, kiedy była noworodkiem. Miałam wrażenie, jakby wraz z kolejnym porodem miała pojawić się taka sama dziewczynka, kopia Starszej Ikry. Otóż nie nie ma na świecie dwóch takich samych osób, nawet jeżeli są to siostry.

Teraz już wiem, że mimo, iż są siostrami to wyglądają inaczej i charaktery nie są identyczne.

Inne gabaryty – Starsza Ikra miała długie rączki i nóżki (nadal tak ma), Młodsza okrąglejsza póki co. Widać to szczególnie po ubrankach, które Starsza Ikra nosiło nieco dłużej niż Młoda.

Buźki podobne, a jednak inne. Każda ma swoje własne unikatowe cechy.Choć patrząc na zdjęcia z pierwszych chwil na świecie można zauważyć podobieństwo.

Charaktery Starsza Ikra to istny żywioł i wulkan energii, młodsza wydaje się być spokojniejsza,mniej aktywna choć Starsza w jej wieku, chyba też mniej dokazywała.

Można by wymieniać i wymieniać, doszukiwać się różnic, a później podobieństw. A później drążyć temat szukając podobieństwa do taty, mamy, dziadka, babci i tak dalej.

Najważniejsze jest by pamiętać, iż każda osoba ma swoją własną tożsamość, jest jedyną, unikatową osobą.

Ponadto jako rodzic muszę pamiętać, by dzieci nie porównywać, nie doszukiwać się w jednej lub drugiej zalet, by porównać z siostrą. Każdy jest sobą i muszę o tym pamiętać, by nie doprowadzić do rywalizacji czy niechęci.

\Pragnę też zachować te pierwsze chwile zarówno Starszej, jak i Młodszej Ikry, by na starość powspominać najprzyjemniejsze chwile z życia.I jeszcze jedno…

Najważniejsze by wraz z tym, jak urosną dojrzeją zawsze mogły na siebie liczyć i nawet będąc daleko czuły swoje wzajemne wsparcie, bo właśnie od tego jest rodzeństwo.DSCF0395

DSCF0397

 

Reklamy

2 thoughts on “Takie same, a jednak inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s