sztuka prostego życia

Ostatnio  trafił się jeden z tych dni, kiedy sztuka prostego życia okazała się receptą na wszystko.

Dzień, jak co dzień. Kilka spraw do załatwienia. Starsza Ikra siedząca w aucie. Przekręcam kluczyk, odpalam…nic. I tak dalej i tak dalej.NIC. Przesiadam się do drugiego auta, podwożę Starszą Ikrę, odjeżdżam – hm kapeć. Wysiadam myślę co wykombinować. Patrzę zepsuł mi się nawet własny prawy but. Kobieta 8 miesiąc ciąży, mały zbieg niezbyt przyjemnych wydarzeń- nic tylko usiąść i płakać, jaki to pech mnie spotkał.

Nic bardziej mylnego. Głęboki wdech, milion myśli na minutę było już o tym, uśmiech i jest rozwiązanie. Sprawy nabierają normalnego biegu i wszystko się udaje. Tylko dzięki temu,że życie jest proste, a my czynimy go gorszym i trudniejszym ubarwiając swoją postawą.

Jeśli przyjmiesz, że na pewno dana rzecz się nie uda. Dziecko znowu będzie niegrzeczne, a przy okazji pójdzie Ci oczko w nowych rajstopach z Calzedonii to już przepadłaś. Lepiej uśmiechnąć się stawić czoła problemowi i iść dalej.

Mniej stresu, mniej nerwów i życie od razu, jakby prostsze.

Taka moja recepta. I te piękne chwile codzienności, budzę się ze stopami Starszej Ikry na twarzy- tak znowu zajrzała w nocy i została, jasne jestem mniej wyspana, ale mam Ją blisko, koło siebie i to sprawia, że poranek weselszy, gdy budzi mniej jej uścisk i uśmiech.

Pisanie pracy dyplomowej ciągnie się niemiłosiernie. Wstaję o 6, żeby zdążyć zrobić cokolwiek zanim mała wstanie. I wita mnie pysznie śniadanie przygotowane przez męża. Nie pamiętam, kiedy tak było ostatnio.

Nieplanowany, długi przyjemny prysznic. I nawet maseczka na włosy nałożona. Tylko dzięki temu, że Ikrowy Tata zabrał córę ze sobą do pracy.

Każda nawet najmniejsza przyjemność, każdy uśmiech, każda pomoc drugiej osoby sprawia, że życie jest piękniejsze. I proste w swojej istocie.

Nie komplikuj go narzekaniem, szukaniem teorii spisku wokół czy nadmiernym rozmyślaniem o przeszłości czy przyszłości. Żyj tu i teraz, ciesz się danym momentem, a wszystko wokół nawet płynąc nie zawsze zgodnie z naszymi planami stanie się proste i przyjemne.

Polecam.

Ikrowa mama.

ps. a to śniadanie w wydaniu Ikrowego Taty

12366718_1133953003312251_655256732_n

Reklamy

One thought on “sztuka prostego życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s