jak mówić dzieciom o św. Mikołaju.

6 grudnia, każdy wie jaki to dzień. Dzieci dostają drobne prezenty, ale wyobrażenie o świętym Mikołaju jest zgoła inne niż głosi tradycja. Przecież dzień 6 grudnia to wspomnienie najbardziej znanego świętego. Co dobrego możemy osiągnąć dzięki niemu?

Krasnal w czerwonym ubraniu znany z reklamy CocaColi to w obecnym czasie najbardziej znany wizerunek św. Mikołaja. Co jeszcze wiedzą dzieci na jego temat – wchodzi przez komin zostawia prezenty i sunie dalej razem ze swoimi reniferami, a może tak urealnić nieco jego osobę, by w przyszłości dziecko nie doznało szoku, bądź rozczarowania?

Moim pomysłem jest bajka o prawdziwym św. Mikołaju, pokolorowanie obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja biskupa oraz podarowanie dzieciom potrzebującym prezenty, tak by nasze dziecko potrafiło dawać a nie tylko oczekiwać i brać.

Kilka faktów o św. Mikołaju

  • żył w III wieku
  • św. Mikołaj był biskupem pełnym skromności i dobroci, który pomagał potrzebującym
  • wrażliwy na potrzeby innych
  • zwyczaj obdarowywania si prezentami narodził się w XVIII wieku, ponieważ legenda o dobroci świętego krążyła najpierw po Europie, a później w Ameryce.

 

Starajmy się by dzieci poznały św. Mikołaja ubranego w strój biskup[i, w infule na głowie dzierżącego pastorał.Uczmy siebie i nasze dzieci umiejętności dawania i dzielenia się tym co posiadamy.Nie zapominajmy również o wdzięczności za to co otrzymaliśmy.

Odczarujmy wizerunek św. Mikołaja i sprawmy dzieciom jeszcze większą radość bo dawać znaczy więcej niż brać.

DSCF6960

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s