Inni mają lepiej

Myślisz o rodzinie, znajomych, nieznajomych i nieustannie porównujesz się do nich. Uświadamiasz sobie, że inni mają lepiej, lepiej im się powodzi, mają mniej obowiązków, a więcej pieniędzy. Ich życie jest usłane różami, wszystko układa się, jak z płatka. Zdarza Ci się tak myśleć? 

Myślę, że każdy człowiek ma tendencje do porównywania się, zastanawiania się czemu tylko mi jest tak ciężko, przecież wszyscy mają lepiej. Patrzymy na innych przez pryzmat tego co posiadają, jak szybko osiągnęli sukces. Jak łatwo przyszło im osiągnąć to co mają. Nie zastanawiamy się natomiast, jakie ponieśli straty, jakie konsekwencje to niesie.

Rodzina. Z zewnątrz wydaje się szczęśliwa, potrzeby materialne zaspokojone na wysokim poziomie. Z boku wygląda pięknie, ale w każdej rodzinie zdarzają się problemy, z którymi ta rodzina musi się zmagać.Choroba, nałogi, brak czasu dla dzieci , może terror. Nigdy nie wiesz człowieku patrzący z boku czy nie przeżywają codziennie rozterek.

Nas polski naród ma skłonność do narzekania. Nauczyciele za mało pracują. Lekarze za dużo zarabiają itd. Praca koleżanka ma lepszą- mniej pracuje, a więcej zarabia. Starasz się człowieku, dostajesz wymarzoną posadę  i….okazuje się, że nie jest tak pięknie jak to z zewnątrz wygląda. Nadgodziny, nie do końca przyjaźnie nastawiony szef – tego chciałaś za to 200 zł  brutto większej wypłaty.

Dzieci – moje nie jest tak grzeczne, nie jest tak zdolne, nie jest tak ładne i tak dalej i tak dalej. Mąż koleżanki daje jej kwiaty raz w tygodniu i zabiera na weekendy w spa, a mój przy nim marnie się stara. Nawet o urodzinach potrafi zapomnieć.

Co ma mi i Tobie uświadomić ten tekst?

Nie warto się zadręczać, bo nigdy nie wczujesz się w sytuację innych, nigdy nie będziesz w        100 % wiedzieć co czują, co naprawdę dzieje się w ich życiu.

Doceń to co posiadasz spójrz tutaj.

Ciesz się z małych rzeczy, tych ulotnych chwil, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

I cytując za Kamilem Bednarkiem : „Czasy się zmieniają trzeba żyć na własną rękę,
Uwierz mi do tego będzie Ci potrzebne szczęście,
Nie patrz na tych chciwych Ty i tak masz od nich więcej,
Swoich ludzi, wolność słowa i odważne serce.
Gdyby nie to, nie było by tu nas,
Gdyby nie Ty i poświęcony na szukanie szczęścia czas.
Nigdy się nie dowie ten, który nie zna cierpienia,
że to nie materialna rzecz jest sensem istnienia.
Dla mnie szczęście to: zdrowie, rodzina, muzyka,
Dom, który zawsze na mnie czeka.
Tak to jest, życie ma tyle samo wad ile zalet (…) „

 

DSCF9500

Reklamy

3 thoughts on “Inni mają lepiej

  1. Iza Damse pisze:

    Nauczyłam się nie zazdrościć, a jak już, to tak pozytywnie- motywująco. Uważam, że mam sporo- dom, rodzinę, pracę, wiele osób w moim wieku nie ma połowy z tego. Reszta- jak będzie to fajnie, jak nie- sama nie przyjdzie- na wszystko trzeba sobie zapracować lub się nakombinować. Doceniam to co mam i cieszę się z tego 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s