Gotowa na finisz? rady na III trymestr START

Zaczynamy 3 trymestr, a w zasadzie kilka dobrych dni się już zaczął. Dla mam, które są na podobnym etapie kilka cennych rad

  1. Staraj się wysypiać

Z każdym dniem, z każdym kilogramem coraz trudniej ułożyć się do snu. Można zainwestować w poduszkę do spania dla ciężarnych, bądź próbować znaleźć dogodną pozycję do snu.  U mnie póki co króluje druga wersja, bo stwierdziłam, że jeszcze nie ma potrzeby „inwestowania” w poduchę, bo co noc budzi mnie albo Starsza Ikra wędrująca do mojego łoża, albo pęcherz, który coraz szybciej się „przepełnia.

2. Nie pij zbyt dużo…wieczorem

Patrząc na końcówkę 1 punktu coraz częściej masz potrzebę udania się do toalety i to nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Nie pij wieczorem zbyt dużo pozwoli Ci to do minimum ograniczyć nocne wycieczki do wc.

3. Uczęszczaj na zajęcia do szkoły rodzenia.

Jeśli tylko masz możliwość skorzystaj. Pozwoli Ci to „oswoić” temat porodu, spotkać się z innymi oczekującymi parami oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji niemowlęcia. Dla mam, które już posiadają dzieci – oderwiesz się od codziennych obowiązków.

4. Zacznij planowanie „wyprawki”

Sporządź własną listę, skorzystaj z list dostępnych w szpitalach czy szkołach rodzenia.Wkrótce osobny wpis na ten temat.

5. Przygotuj się do urządzenia pokoju lub kącika dla maluszka.

Poszperaj w internecie, popytaj bardziej doświadczone mamy co było przydatne w planowaniu przestrzeni dla niemowlaka. Zainspiruj się- przestrzeń dla dziecka wcale nie musi wyglądać, jak z katalogu, by była przyjemna dla oka i wygodna w użyciu.

6. Odpoczywaj w ciągu dnia.

Znajdź chwilkę dla siebie, to jedne z ostatnich chwil, które możesz poświęcić tylko i wyłącznie sobie. Poczytaj, zafunduj sobie drzemkę, skorzystaj z wizyty u kosmetyczki. Poprawisz swoje samopoczucie na pewno.

7. Spędź z partnerem wieczór we dwoje.

Nawet jeśli masz starsze dziecko postaraj się o opiekę dla niego i zróbcie coś dla siebie. Lada moment ponownie zostaniecie rodzicami i Wasze życie na dłuższą chwilę będzie skupione wokół pieluszek, kupek i innych mniej lub bardziej przyjemnych spraw.

8. Bądź nadal aktywna.

Wiele już wspominałam o aktywności w ciąży .między innymi tutaj, końcówka ciąży to nie jest czas by zaprzestać, jasne może troszeczkę zwolnić, ale nadal być aktywną mamą.

9. Dodaj punkt od siebie i zrealizuj go.

10. Zafunduj sobie fotograficzną sesję ciążową.

Pamiątka, jakich mało. W końcu ciążowy brzuszek nosisz tylko 9 miesięcy. Ja tym razem zamierzam połączyć sesję brzuszkową z sesją rodzinną, żeby Starsza Ikra  miała pamiątkę.

11. Przygotuj się do finiszu.

Pamiętaj,  że łatwiej przeżyć coś przygotowując się psychicznie do danego wydarzenia. Z perspektywy pierwszego porodu wiem, że nie da się ani go wyobrazić, ani zaplanować. Jednak oswojenie się z myślą, że jest to początek najpiękniejszej przygody życia, jakim jest macierzyństwo ułatwia sprawę .  Warto, więc pomyśleć o tym, że poród jest do przeżycia wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, takie które nam osobiście odpowiada oraz uzgodnić z partnerem czy chce nam towarzyszyć w tej nadzwyczajnej chwili, oczywiście pod warunkiem, że same tego chcemy.

Powodzenia i widzimy się na porodowej mecie!

????????????????????????????????????

by Natalia Cieślak

Reklamy

One thought on “Gotowa na finisz? rady na III trymestr START

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s