Ćwiczenia przyszłej mamy – cz. 1

Przykładowy zestaw, który proponuję wypróbowany na własnej skórze 🙂 Przygotuj sobie krzesło, karimatę, a w tle puść przyjemną muzykę. Jest to bardzo prosty i lekki zestaw ćwiczeń. Naprawdę każdy sobie poradzi.

ĆWICZENIE I

Usiądź na krześle, oprzyj dłonie na kolanach. Wyprostu plecy rozluźnij barki. Nogi rozstaw na podłodze, stopy oprzyj o podłoże. Pochyl głowę do przodu, rozciągając mięśnie karku – wdech. Powrót do pozycji wyjściowej wydech.

ĆWICZENIE II

Siedząc w tej samej pozycji pochylaj głowę raz w prawą stronę, a raz w lewą stronę. Nie rób nic na siłę – spróbuj poczuć lekki opór.

ĆWICZENIE III

Pozostań w pozycji wyjściowej. Zamknij oczy i wyobrażając sobie znak nieskończoności „rysuj” po nim nosem.

ĆWICZENIE IV

Siedząc na krześle chwyć dłońmi za nadgarstki, łokcie zegnij pod kątem 90 stopni, plecy wyprostuj. Następnie splecione ręce unieś do góry wykonując obszerne ruchy łokciami- w górę wdech, w dół – wydech. Krążenia wykonuj zarówno w prawą, jak i lewą stronę.

ĆWICZENIE V

Pozostając w pozycji siedzącej oprzyj dłonie na biodrach. Prawą dłoń unieś wysoko do góry i rozciągnij prawy bok.Wyobraź sobie tarczę zegarową, wyciągnij dłoń na godzinę 11. Tak samo postępuj z ręką lewą.

ĆWICZENIE VI

Przejdź na karimatę. Maszeruj w miejscu, unosząc delikatnie pięty, ale nie odrywaj stóp od podłoża. Cały czas maszerując wykonuj ruchy rękami.

Wyrzucaj raz prawą raz lewą rękę w górę. Następnie wraz z wdechem wyrzuć w górę obie ręce. Układ powtórz kilkanaście razy.

ĆWICZENIE VII

Oprzyj dłonie na biodrach i wykonuj krążenie bioder raz w prawą raz w lewą  stronę.

ĆWICZENIE VIII

Ćwiczenie relaksujące oddechowe.

Usiądź na krześle wygodnie lub połóż się wygodnie na  macie. Wybierz dla siebie pozycję najwygodniejszą. Połóż ręce na brzuchu.Bardzo po woli nabieraj powietrze nosem  „do brzucha”, a następnie delikatnie wypuszczaj powietrze ustami.

Powtórz każde z ćwiczeń 6 razy. Nie spiesz się. To Twój czas.

Reklamy

3 thoughts on “Ćwiczenia przyszłej mamy – cz. 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s