ciąża – nadzwyczajny czas

Ciąża … myślę, że każda matka myśląc na ten temat pomyśli o tych 40 tygodniach, jak o najwspanialszym okresie swojego życia i choć pojawienie się dziecka na świecie jest wydarzeniem jeszcze cudowniejszym to ciąża to najpiękniejszy czas.

Zdarzają się sytuacje( w dzisiejszych czasach coraz częściej), że ciąża
jest wyczekiwana miesiącami czy latami. Zdarzają się sytuacje, że 2 kreski pojawiają się nieoczekiwanie, znienacka. Zaskakują w różnych sytuacjach.

Jednak myślę, że większość kobieta uzna, że ciąża to piękny okres w życiu mamy. Ja miałam i póki co mam to szczęście, że ten czas pod względem dolegliwości zdrowotnych niewiele różnił się od codzienności. Nie odczułam większego dyskomfortu z powodu ciąży. Być może właśnie dlatego jest to tak przyjemnie wspominany i obecnie przeżywany czas.

Mimo wszystkich myśli , które często towarzyszą nam kobietom w głowie- czy to odpowiedni czas, co z moją karierą, czy już na zawsze zostanę matką polką -kurą domową, ciąża staje się punktem zwrotnym. A kiedy po tych wszystkich przejściach ciążowo- porodowych spojrzysz na dziecko- na jego maleńkie rączki, pierwszy uśmiech, krok czy słowo uznajesz, że wszystkie obawy nie miały sensu, bo to dziecko staje się sensem Twojego życia.

Ikrowy tata powiedział mi niedawno mądre i zarazem proste słowa: będąc już w sędziwym wieku nie będziesz wspominała swojej oszołamiającej kariery, tego ile 5 postawiłaś swoim uczniom, ale to co wyprawiała Twoja córka mając 2 miesiące czy 5 lat.

Ciąża to 9 miesięcy by przemiana myślenia nastąpiła, by mimo wszystkiego co jeszcze w życiu przeżyjesz, osiągniesz to dziecko stało się sensem życia.

Tym wpisem chciałabym rozpocząć cykl wpisów na temat ciąży tydzień po tygodniu, z perspektywy tego co czuje mama, a co czuje dziecko.

Dziś sam początek – 2 kreski i pierwsze chwile zmiany nastawienia, pomyślenia o sobie, jak o rodzicu.

????????????????????????????????????

by Natalia Cieślak

 

 

Reklamy

2 thoughts on “ciąża – nadzwyczajny czas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s